PWSZ na Facebooku PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
04 lutego 2020

CHUSTECZKI poMOCY PO RAZ TRZECI! – zaproszenie do współpracy

CHUSTECZKI poMOCY PO RAZ TRZECI! – zaproszenie do współpracy

Już trzeci rok z rzędu studenci działający w Samorządzie Instytutu Pedagogicznego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. J. A. Komeńskiego w Lesznie organizują akcję charytatywną, podczas której zbierane będą chusteczki suche (w kartoniku), mokre oraz inne artykuły higieniczne niezbędne w codziennej pielęgnacji osób z niepełnosprawnościami.

W tym roku zbiórka prowadzona jest dla:

  • Julki (rdzeniowy zanik mięśni typu 1; nie chodzi i nie mówi; oddycha dzięki respiratorowi),
  • Maika (paraliż czterokończynowy; oddycha przez rurkę tracheostomijną),
  • Marcela (mózgowe porażenie dziecięce; zespół czterokończynowy mieszany; padaczka lekooporna; opóźnienie psychoruchowe w stopniu znacznym),
  • Niny oraz Madzi (miastenia wrodzona; nie oddychają samodzielnie i nie chodzą; ruszają jedynie powiekami).

Część zebranych darów trafi również do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lesznie i do podopiecznych Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom - Nasz Świat”. W minionych latach naszą inicjatywę wsparły liczne szkoły, przedszkola i inne placówki. Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w tegorocznej zbiórce prosimy o kontakt (samorzad.pedagogika@pwsz.edu.pl) w celu ustalenia szczegółów. Na zgłoszenia czekamy do 21 lutego 2020 roku. Zbiórka rozpocznie się na początku marca i trwać będzie około trzy tygodnie.

WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ!

Paulina Leśniarek

Samorząd Instytutu Pedagogicznego