PWSZ na Facebooku PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
05 lutego 2020

Nowe perspektywy Programu Erasmus+

Nowe perspektywy Programu Erasmus+

We wtorek 5.02 w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie gościliśmy p. Haralda Schmidta z Hochschule für angewandte Pädagogik w Berlinie (Niemcy). Głównym tematem rozmów było nawiązanie współpracy w ramach Programu Erasmus+ oraz poznanie oferty edukacyjnej Instytutu Pedagogicznego.

Dzięki wysiłkom władz Instytutu Pedagogicznego w czasie pobytu w Lesznie nasz gość nie tylko zwiedził kampus naszej uczelni, ale również odwiedził Przedszkole Miejskie nr 20 w Lesznie po którym oprowadziła Nas Pani Dyrektor mgr Renata Rangno. Przy gorącej kawie w pokoju nauczycielskim rozmawialiśmy o sposobach i warunkach pracy w niemieckich i polskich przedszkolach. Pan Schmidt miał okazję poznać 5 studentek II i III roku studiów licencjackich, które odbywają praktykę pilotażową w tym przedszkolu. Na koniec wizyty w "Baśniowej Krainie" odwiedziliśmy wszystkie oddziały, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć jak wyglądają sale przedszkolne, jak wyglądają przygotowania do baliku karnawałowego, czy też przyjrzeć się pracy nauczycielek z dziećmi.

Co warte podkreślenie, Hochschule für angewandte Pädagogik w Berlinie jest strategiczną jednostką dla wsparcia instytucji edukacyjnych w Berlinie. Jest innowacyjną uczelnią, która prowadzi dualne studia pedagogiczne. Dlatego też wierzymy, że potencjalna współpraca przyniesie wymierne korzyści obu stronom, a co najważniejsze adaptację sprawdzonych rozwiązań, a także umożliwi wyjazd studentom kierunku pedagogika na praktyki w ramach Programu Erasmus+ do renomowanych instytucji edukacyjnych (przedszkola, szkoły) w Berlinie.

Tekst: mgr Mikołaj Zgaiński (Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą)

Zdjęcia: mgr Tomasz Dyrdół (Instytut Pedagogiczny)