PWSZ na Facebooku PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
29 lutego 2020

Projekt "Matematyczne Stacje Badawcze"

Projekt

Dnia 10 stycznia br. w ramach przedmiotu „Metodyka edukacji matematycznej w nauczaniu zintegrowanym” zrealizowany został projekt o nazwie „Matematyczne Stacje Badawcze”. W pracę nad projektem zaangażowane były studentki III roku Pedagogiki, które przygotowały zajęcia matematyczne dla dwóch klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Lesznie.

Zajęcia te polegały na przygotowaniu sześciu stacji badawczych odnoszących się do umiejętności praktycznych z zakresu matematyki tj. mierzenia, ważenia, temperatury, czasu, obliczeń pieniężnych i kalendarzowych. Przy każdym stanowisku uczniowie wykonywali różnorodne zadania, wykorzystywali własną wiedzę oraz zdobyte już umiejętności do pokonywania dalszych trudności matematycznych. Uczestnicy MSB po każdej stacji zostali nagradzani pieczątkami a na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz gadżety uczelniane. W ostatnim etapie projektu wszyscy uczestnicy i organizatorzy spędzili czas przy matematycznych grach planszowych, własnoręcznie wykonanych przez studentki z II roku Pedagogiki.

Widok zadowolonych dzieci był bezcenny, a taki sposób prowadzenia zajęć spodobał się nie tylko dzieciom, ale również studentkom.