PWSZ na Facebooku PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
29 lutego 2020

Relacja z praktyk zawodowych w Berlinie

Relacja z praktyk zawodowych w Berlinie

Od 1 sierpnia do 31 października 2019 roku przebywałyśmy w stolicy Niemiec - Berlinie, gdzie w ramach programu Erasmus+, realizowałyśmy trzymiesięczne praktyki zawodowe. Odbywałyśmy je w wielokulturowym przedszkolu KITA Sonnenschein. Podczas praktyki mogłyśmy przede wszystkim poszerzyć swoje umiejętności pedagogiczne, ale również sprawdzić swoje kompetencje językowe.

Jednym z naszych zadań było przygotowanie projektu edukacyjnego. Przygotowałyśmy projekt przybliżający nasz kraj i jesteśmy z niego bardzo dumne. Dzięki projektowi dzieci z różnych państw nauczyły się polskich zwrotów. Miały także okazję spróbować naszej narodowej potrawy – pierogów. Cieszymy się, że pierogi im zasmakowały, tym bardziej, że dzieci samodzielnie je przygotowały. Przedszkolaki wykonały, także pracę plastyczną pt.:,, Flaga Polski'' i spędziły miło czas ucząc się polskiej piosenki. Zorganizowałyśmy również wiele zabaw sportowych, w których dzieci mogły wykazać się sprawnością fizyczną. Dzieciom nie znikał uśmiech z twarzy podczas realizowania projektu.

ERASMUS+ jest wspaniałym programem, dzięki któremu studenci mogą poszerzyć przede wszystkim swoje kompetencje zawodowe, ale również w praktyce sprawdzić swoje przygotowanie z zakresu języka obcego. Życie w stolicy Niemiec było dla Nas wspaniałą przygodą i niezapomnianym przeżyciem. Z chęcią podzielimy się z Wami naszymi przeżyciami.

Zachęcamy serdecznie wszystkich studentów do wyjazdów za granicę na studia lub praktyki.

M. Cwojdzińska

A. Gerc